usmívající se slečna s rovnátky. rovnátka, Brno, ortodoncie

Děkujeme za návštěvu našich webových stránek, na kterých  Vás chceme seznámit s fungováním naší ordinace a s rozsahem našich služeb.  MUDr. Lucie Jedličková Vám nabízí své služby v oboru ortodoncie. Paní doktorka je absolventkou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno a poté na stomatologické klinice absolvovala předepsanou praxi, kterou završila složením atestace ze stomatologie 1. stupně. Dále následovala tříletá praxe na specializovaném ortodontickém pracovišti FN u sv. Anny, Brno, kterou završila obhajobou odborné práce a složením atestační zkoušky z ortodoncie. Stejně tak naše sestřičky absolvovaly předepsané odborné vzdělání (střední zdravotnická škola, vyšší odborná zdravotnická škola obor dentální hygienistka). Celý kolektiv naší ordinace Vám proto zaručuje plně odbornou a svědomitou péči.

Co to vlastně je ortodoncie? Je to specializovaná část zubniho lékařství zabývající se diagnostikou, léčbou a prevencí odchýlených či nesprávně rostlých zubů. Zjednodušeně řečeno se tedy staráme o pravidelný chrup a z něho vycházející krásný úsměv. Léčba ortodontických vad se provádí fixními nebo snímacími ortodontickými aparátky, o typu aparátku a navrženém léčeném postupu jsou pacienti informováni většinou již při vstupní konzultaci a dále pak při pravidelných kontrolách.  Po celou dobu ortodontické léčby jsou pacienti v péči dentální hygienistky. I ostatní pacienti mohou využít  našich služeb v oboru dentální hygiena. Návštěva se doporučuje alespoň 2 x do roka, ale v některých případech vyžaduje stav chrupu i návštěvy častější (například u většiny pacientů s nasazeným fixním ortodontickým aparátem nebo  u kuřáků).  Dentální hygienistka odstraní pacientovi zubní kámen, odstraní pigmentaci zubů (od kávy, čaje, kouření apod.), nebo může provést bělení zubů. Také Vás seznámí se správnou domácí péčí o chrup a o rovnátka – jak čistit, jak často, jak dlouho, jaké jsou vhodné nástroje a přípravky atd.

usmívající se slečna s rovnátky v ruce. rovnátka, Brno, ortodoncieNaše ordinace, která nabízí své služby obyvatelům z Brna a okolí, je vybavena nejmodernější digitální technologií –  panoramatický a kefalometrický RTG –  péče o pacienta a jeho pohodlí je pro nás na prvním místě. Víme, že návštěva zubního lékaře není nejoblíbenější kratochvílí. Snažíme se proto všem pacientům věnovat maximální péči a postupovat co nejohleduplněji. Jsme rádi, když pacient odchází spokojený a pravidelně se k nám vrací. Naším největším, nejtěžším a nejsložitějším úkolem je získat si důvěru především malých pacientů. Důležité je s nimi nic neuspěchat, vše jim podrobně vysvětlíme tak, aby aby vše pochopili a uvědomili se důležitost  jejich návštěvy u nás. V tomto směru je velice důležitá i spolupráce s rodiči, kteří se samozřejmě mohou vyšetření jejich malého pacienta účastnit a dodávat mu potřebnou oporu. Po úspěšném zákroku je malý pacient vždy odměněn nějakou milou drobností.